top of page

„Nie oczekuj, że Twoje dziecko będzie takim, jakim Ty chcesz, żeby było.

Pomóż mu stać się sobą, a nie Tobą." 

Janusz Korczak

O mnie

AnetaNowak.jpg

Jestem ciekawa ludzi, ich perspektywą patrzenia na świat, bo uważam, że każdy z nas jest tajemnicą.

Uważam, że to jest jeden z największych aspektów sukcesu w pracy z klientem. Nie można nakładać gotowych szablonów na ludzi, ponieważ do każdego może prowadzić inna droga.

Staram się, by na co dzień towarzyszyły wszystkim moim klientom słowa Brene Brown:

„Dziś wybieram odwagę zamiast komfort”​.

Chociaż nie jest to czasami łatwe, zwłaszcza kiedy robimy coś, nie znając rezultatu. I co ważne, nie muszą wybierać odwagi każdego dnia.

Jak zachęcać dzieci, młodzież by zdobywały nowe umiejętności?

Jak pomóc im w przezwyciężaniu problemów emocjonalnych i behawioralnych?

W swoim merytorycznym przygotowaniu, wiedzę nabyłam kończąc Akademię Trenerów Mentalnych Jakuba B. Bączka, zyskując tym samym tytuł certyfikowanego Trenera Mentalnego. 

Jestem dyplomowanym Praktykiem metody Kids’s Skills (dam Radę!) oraz „Jestem z Ciebie dumny! A także Mission Possible – dedykowanym dla nastolatków.

Ukończyłam również roczną szkołę w Instytucie Biologicznej Wiedzy Terapeutycznej w Bydgoszczy a także roczną Akademię Psychobiologii Zdrowia Violetty Karys.

Chcąc poszerzyć moje zainteresowania ukończyłam następnie  roczną Szkołę Nowej Świadomości w obrębie połączonych metod Pojednanie z Rodzicami (Jirina Prekop) oraz systemowa praca z rodziną (Bert Hellinger) ubogacona autorskimi metodami Anny Choińskiej w nurcie Tkanki Sukcesu w Instytucie na rzecz Pojednania w Rodzinie Anna Choińska.

Ta wiedza doprowadziła mnie do rocznego kursu w Instytucie Rozwoju Osobistego Euphonia , gdzie nabywałam wiedzę o emocjach, uczuciach i poziomach świadomości.

Na dzień dzisiejszy zaciekawiona wiedzą i nauką Jolanty Toporowicz kontynuuję naukę w Euphonii w rocznym kursie zawodowego doskonalenia dla terapeutów.

W tym roku ukończyłam certyfikację u Beaty Kaczor w Opolu jako trener pracy z emocjami. 

Dodatkowo jestem po kursie podstawowym metody TSR (Terapii Skierowanej na Rozwiązaniach) z kontynuacją na poziomie zaawansowanym.

W mojej pracy wykorzystuję również karty „Point of you” jako narzędzie do pracy, które wykorzystuje fotografię.

 

Praca z dziećmi i młodzieżą daje mi poczucie, że mam malutki udział w tym, by weszli w dorosłość z większą pewnością siebie, by nie mieli lęku przed światem, by świadomie  nazywali co czują, by identyfikowali się z tym, co w nich. Wreszcie by nie pozwalali sobie na kierowanie zewnętrzne, by potrafili właściwie wyrażać swoje emocje i komunikować się z drugim człowiekiem. I to wszystko w poszanowaniu swojego potencjału.

Każdy z rodziców chce przygotować swoje dziecko do samodzielnego życia.

 Mam świadomość, że  mogą pojawić się  trudności, z którymi będziecie musieli sobie poradzić, by nie ograniczać swojego dziecka w jego drodze, rozwoju. Mogą pojawić się na drodze problemy w niezrozumieniu, z którymi przyjdzie się Wam zmierzyć...

Każde dziecko chce być zauważone takim jakim jest, akceptowane w swoim potencjale. W tym wszystkim ważne jest wsparcie rodziców, którzy mają duży udział w  budowaniu  ich poczucia własnej wartości i drogi w jego życiu.

Oferuję Wam profesjonalne, empatyczne wsparcie, tak by zasoby Waszych dzieci i Was samych mogły się rozwinąć na tyle, by kolejnym razem pokonywać każdą przeszkodę już samemu. 

 

Kontakt

  • Facebook
bottom of page