top of page

Warsztaty z młodzieżą
Lubię rozmawiać z młodzieżą.


Mam w sobie takie dziecięce marzenie, że będąc z nimi, będę miała malutki udział w tym, by wyszli ze szkoły z większą pewnością siebie, by nie mieli lęku przed światem, by świadomie nazywali, co czują, by identyfikowali się z tym, co w nich. Wreszcie, by nie pozwalali sobie na kierowanie zewnętrzne, by potrafili właściwie wyrażać swoje emocje, by……


Czy rzeczywiście uda mi się? Wiem, że na to nie mam wpływu, to nie zależy ode mnie…

Dzisiaj po raz kolejny,  wspólnie z grupami poznawaliśmy czym są emocje i  jak je wyrażać….


Sposób przeżywania i radzenia sobie z emocjami wpływa na wewnętrzną stabilność, nasze życie. To one pozwalają nam zharmonizować nasze relacje ze sobą i otoczeniem, mobilizują do działania, umożliwiają komunikację, budują zachowania prospołeczne. To one pomagają w osiąganiu celu, ale mogą też przeszkadzać.


Jeśli chcemy czegoś nie czuć albo czuć inaczej, to jesteśmy na dobrej drodze, żeby zablokować to co jest w nas na rzecz problemów w życiu, objawów psychosomatycznych.


Dobra strategia obsługiwania emocji, sposób w jaki możemy sublimować emocje, kiedy są nadmiernie rozhamowane, dają możliwość podniesienia jakości życia na każdym poziomie.


W listopadzie 2023 roku w Szkole Podstawowej w Łączniku przeprowadziłam warsztaty w poszczególnych klasach od VI-VIII, gdzie tematem przewodnim były emocje.

Wnioskiem końcowym dla mnie była refleksja, że młodzież chce być słyszana, chce być wysłuchana,  chce być widziana taką jaką jest w tym trudnym dla nich czasie dorastania.

 

3 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page